Dlaczego warto pić soki z wyciskarki?

Lubisz soki owocowe? Jeżeli tak to powinieneś wiedzieć, że wszystkie soki znajdujące się na półce poddawane są pasteryzacji. Dlatego też niestety nie zawierają one tylu zdrowych substancji, które zawierają soki owocowe z wyciskarki. Dlatego też w miarę możliwości jeśli tylko istnieje taka możliwość należy samodzielnie zacząć produkować najlepsze soki z wyciskarki w domu. Poniżej prezentujemy kilka ważnych porad dotyczących picia soków.

1. Soki to ekspres dla zdrowia.
Dzięki bogatej zawartości zdrowych składników, które do tego są bardzo szybko przyswajane w ciągu 15 minut w krwioobiegu znajduje się ich bardzo dużo.

2. Tylko świeże soki zawierają odpowiednią ilość składników
Jeśli chodzi o soki z wyciskarki to na stworzenie 1 litra takiego soku potrzeba 1-2 kilogramów świeżych owoców. Dlatego też o wiele łatwiej wypić litr zdrowego soku zawierającego ogromną ilość substancji zamiast zjedzenia 1.5 kg jabłek. Dodatkowo w przypadku zjadania owoców i warzyw organizm będzie musiał poświęcić energię na strawienie jedzenia oraz wydalenie resztek. Przyjmowanie soków jest bardziej efektywne niż spożywanie owoców.

3. Soki zapewniają większą różnorodność
Soki warzywne z wyciskarki pozwalają na dostarczenie większej różnorodności ziół, warzyw, owoców czy też kiełków. Dzięki wyciskanym sokom istnieje także możliwość przemycenia warzyw i owoców, których się nie lubi. W związku z tym można sobie zapewnić większą różnorodność składników odżywczych, żelaza, witaminy C czy też inne minerały.

4. Świeżo wyciskane soki alkalizują organizm
Ta właściwość jest bardzo ważna dla osób spożywających tradycyjne pieczywo, palących oraz prowadzących siedzący tryb życia. Dzięki zdrowym świeżym wyciskanym sokom można poprawić stan pH organizmu co sprawia, że organizm dostaje energetycznego kopa, poprawi się jakość pracy umysłu, będzie potrzebna mniejsza ilość snu czy też nasza skóra staje się zdrowsza.

Jak widać zdrowe soki z wyciskarki mają bardzo wiele pozytywnych właściwości. Warto w miarę możliwości je spożywać.